UTAK 2022 Gallery

5. Uluslararası Tarım Kongresini 5-6 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleştirdik

2018 yılından beri Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneğinin öncülüğünde 5.sini düzenlediğimiz Uluslararası Tarım Kongresini 5-6 Aralık 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleştirdik. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Anadolu Ziraat Mühendisleri derneği olarak birlikte düzenlediğimiz 5.Uluslararası Tarım Kongresinin açılış konuşmalarını Pamukkale Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Yavuz GÜRBÜZ ve Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği başkanı Prof. Dr. Turan KARADENİZ yaptıktan sonra oturumlara geçildi. 9 oturum olarak gerçekleştirilen kongreye Moldova, Arnavutluk, Irak, ABD, Pakistan, Özbekistan, Afganistan, Burkino Faso, Somali ve Kırgızistan’dan 32 araştırıcı, Türkiye’den 26 araştırıcı toplam 58 tebliğ sunarak katıldı. Tarım kongresine birbirinden güzel ve kıymetli tebliğlerle katılım sağlayan tüm araştırıcılara, bilim insanlarına, oturumları yöneten oturum başkan ve yardımcılarına, soru, katkı ve önerileri ile bilimsel çalışmalara açıklık getiren, yol gösteren değerli bilim insanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Özellikle kongremizin düzenlenmesinde verdiği destek ve açılış konuşmaları için rektörümüz sayın Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN hocama, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Yavuz GÜRBÜZ hocama teşekkür ediyorum.

Kongrenin değerlendirme ve kapanış oturumunda, 6.Uluslararası Tarım Kongresinin 2023 yılı ilkbahar mevsiminde, gönül coğrafyamızın önemli bir yerini oluşturan Kosova’nın Prizren ve Mamuşa’da düzenlenmesine karar verildi. Bu kongre ile ilgili detaylı bilgileri kısa süre içinde paylaşacağız inşallah.

Bu güne kadar düzenlediğimiz Tarım Kongrelerine destek veren tüm araştırıcılara, bilim insanlarına tekrar teşekkürlerimi sunarken, bundan sonra düzenleyeceğimiz Tarım Kongrelerinde de siz dostlarımızı yanımızda görmeyi arzu ediyor, selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Turan KARADENİZ

[envira-gallery id=”146″]