Kongreye Davet

Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN

Değerli bilim insanları ve araştırmacılar,
Kardeş ülke Azerbaycan’ın özerk bölgesi Nahçıvan’da 26 – 30 Eylül 2024 tarihleri arasında 7. Uluslararası Tarım Kongresi’ni düzenleyeceğimizin bilgisini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Kongre Pamukkale Üniversitesi öncülüğünde, Nahcivan Devlet Üniversitesi ev sahipliğinde, Giresun Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecektir.
Günümüzde artan nüfus ve kentleşme ile birlikte güvenilir ve sürdürülebilir gıdaya ulaşmak giderek zorlaşmaktadır. İnsan beslenmesinin temelini oluşturan gıda ihtiyacının karşılanabilmesi ve azalan tarım arazilerinin daha etkin kullanılabilmesi için tarımsal üretimin önemi son yıllarda bir kez daha ortaya çıkmıştır. Pamukkale Üniversitesi öncülüğünde düzenleyeceğimiz Tarım Kongresi’nde günümüzün en önemli ihtiyacı olan gıda ve tarımsal üretim, farklı üniversitelerden bilim insanları ve araştırmacılar tarafından değerlendirilecek, güncel tarımsal konular ve ihtiyaçlar hakkında çözüm önerileri ortaya konulmaya çalışılacaktır. Nahçıvan’da düzenleyeceğimiz Tarım Kongresi’nde tarımın her alanında araştırma yapan bilim ve iş insanlarını aramızda görmeyi umut ediyorum.
Saygılarımla,

Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN
Pamukkale Üniversitesi Rektörü ve Kongre Onursal Başkanı


Değerli Katılımcılar,
Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği öncülüğünde Komrat/Moldova (2018), Ayaş/Ankara (2019), Hammamet/Tunus (2020), Online (2021) ve Online (2022); Pamukkale Üniversitesi himayelerinde Kosova/Prizren (2023) olmak üzere altı uluslararası kongre düzenledik. Şimdi de Pamukkale Üniversitesi öncülüğünde, Nahçıvan Devlet Üniversitesi ev sahipliğinde 7. Uluslararası Tarım Kongresini (UTAK2024) kardeş ülke Azerbaycan’ın özerk bölgesi ve komşumuz Nahçıvan’da düzenlemeyi planlıyoruz.
Dünyanın dört bir yanından, farklı ülkelerin üniversitelerinden ve diğer ilgili kurumlarından bilim insanları, araştırmacılar ve sektör temsilcileri, ilgili konulardaki en son araştırma ve deneyimlerini söz konusu kongrede sunacak ve dünya çapında tarımsal faaliyetler için çeşitli çözümleri tartışacaklardır. Ayrıca katılımcılar, Nahçıvan’ın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görürken, dost ve kardeş ülke Azerbaycanlı kardeşlerimizle tanışma fırsatı da bulacaklardır. Kongre kapsamında Nahçıvan’da düzenlenecek bilimsel oturumlar ve kültürel geziler, ortak bir kültürü paylaşan bu coğrafyada akademik ve ticari işbirliklerin kurulmasına da katkı sağlayacaktır.
Değerli bilim ve iş insanları, 26 – 30 Eylül 2024 tarihleri arasında Azerbaycan’ın özerk bölgesi Nahçıvan’da düzenleyeceğimiz kongrede sizleri de aramızda görmek isterim.
Saygılarımla.

Prof. Dr. Turan KARADENİZ
Kongre Başkanı

0
Day
0
Hour
0
Minute
0
Second